متحد کردن جایزه سینمای جشنواره سینمایی

متحد کردن: جایزه سینمای جشنواره سینمایی جشنواره بین المللی فیلم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل آینده کودکان داعش چه می‌شود؟

پس از عقب‌نشینی نیروهای داعش از مناطق اشغال شده، بسیاری از هواداران آلمانی این گروه تروریستی در عراق و سوریه زندانی شده‌اند. بعضی از این زندانیان حتی با کودکانش

آینده کودکان داعش چه می‌شود؟

آینده کودکان داعش چه می شود؟

عبارات مهم : آلمان

پس از عقب نشینی نیروهای داعش از مناطق اشغال شده، بسیاری از هواداران آلمانی این گروه تروریستی در عراق و سوریه زندانی شده است اند. بعضی از این زندانیان حتی با کودکانشان در حبس به سر می برند.

به گزارش ایسنا، نقل از دویچه وله، اوایل ماه ژوئیه ویدیویی از موصل منتشر شد که بازتابی وسیع در دنیا داشت. این ویدیو دستگیری یک دختر ۱۶ ساله آلمانی به نام “لیندا و.” را نشان می داد که در ویرانه های موصل به وسیله نیروهای امنیتی و نظامی عراق بازداشت شد.

آینده کودکان داعش چه می‌شود؟

لیندا پیش از پیوستن به داعش ساکن ایالت ساکسن آلمان بود. او سال ۲۰۱۶ به طور مخفیانه به نیروهای داعش پیوست و در شمال عراق با یکی از افراد تندرو به نام ابو اوسما الشیشانی ازدواج کرد. احتمال می رود که الشیشانی در درگیری ها کشته شده است باشد.

آنچه که در این ویدیو دیده نمی شد، حکایت دختری آلمانی بود که گرچه کودکی بیش نبود ولی فرزندی شیرخواره نیز داشت. از وقت دستگیری لیندا، او همراه با کودکش به زندان نظامی در بغداد انتقال یافته شده است است.

پس از عقب‌نشینی نیروهای داعش از مناطق اشغال شده، بسیاری از هواداران آلمانی این گروه تروریستی در عراق و سوریه زندانی شده‌اند. بعضی از این زندانیان حتی با کودکانش

لیندا یکی از شهروندان آلمانی است که به داعش پیوسته هست. تخمین می زنند که ۹۴۰ شهروند آلمانی تحت تاثیر تبلیغات افراطگرایانه داعش قرار گرفته و به مناطق تحت رهبری این گروه تروریستی سفر کرده باشند. بر اساس همین برآوردها، ۲۰ درصد آن ها را زنان و دختران آلمانی تشکیل می دهند. بسیاری از آن ها طی حضور در مناطق تحت کنترل داعش صاحب فرزند شده است اند.

رسانه های آلمان از تلاش مسئولان این کشور جهت بازگرداندن این کودکان به کشور گزارش داده اند. تصمیم بر آن است که این کودکان را به خانواده های این دختران آلمانی تحویل دهند. چون به نظر نمی رسد که مادران ارزش به زودی از زندان آزاد شوند.

قرار است لیندا بنا بر تصمیم حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در بغداد محاکمه شود. عبادی در ماه سپتامبر در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود که در صورت اثبات همدستی لیندا در قتل افراد بی گناه، احتمال مجازات اعدام نیز جهت او منتفی نیست.

آینده کودکان داعش چه می‌شود؟

سال ۲۰۱۴ داعش به تبلیغات گسترده ای دست زد. تبلیغاتی با نشانه جذب زنان و دختران جوان به سوریه و عراق. سوزانه شروتر، یکی از کارشناسان پرسشها اسلامی در فرانکفورت در گفت وگو با دویچه وله علت این تبلیغات را “عدم دسترسی جهادگرایان به زن” دانسته است.

در این تبلیغات گسترده ، استقبال پرشور زنان محجبه از مردان جذابی به نمایش گذاشته می شد که مبارزه آنان را می ستودند. از آن گذشته داستان های عشقی بسیاری در جهت “جهاد رومانتیک” انتشار یافته بود. به باور این کارشناس پرسشها اسلامی، این تبلیغات در جذب دختران و زنان جوان بسیار موثر واقع شده است است.

پس از عقب‌نشینی نیروهای داعش از مناطق اشغال شده، بسیاری از هواداران آلمانی این گروه تروریستی در عراق و سوریه زندانی شده‌اند. بعضی از این زندانیان حتی با کودکانش

شروتر می گوید: «تا آنجا که بسیاری از زنان جوان بر آن شدند به این مناطق سفر کرده و با جهادگرایان ازدواج کنند، امور منزل را برعهده بگیرند، جهت آن ها فرزند به دنیا بیاورند و از این طریق با تولید نسل جدیدی از مبارزان، از خلافت اسلامی پشتیبانی کنند.»

یکی از این زنان نادیا رامادان نام دارد. او هم اکنون در یکی از کمپ های واقع در شمال سوریه به سر می برد. نادیا بعد از فرار از دست داعش در رقه، به وسیله نیروهای کرد دستگیر شد. در ماه سپتامبر، خبرنگاران هفته نامه آلمانی “دی تسایت” موفق به یافتن او شدند.

آینده کودکان داعش چه می‌شود؟

نادیا که ۳۱ سال دارد، سه سال پیش به رقه سفر کرده بود. نادیا در آنجا با یکی از جهادگرایان آلمانی ازدواج کرد و از او صاحب دو کودک شد که یکی از آن ها پنج ماهه هست. او منشتر شدن ویدیویی از صدراعظم آلمان خواسته تا امکان بازگشتش به آلمان را فراهم کند.

بر اساس اخبار انتشار یافته از سوی رسانه ها در شهر اربیل نیز دست کم چهار دختر آلمانی با فرزندان ارزش در زندان به سر می برند.

شمار کودکانی که به وسیله مادران آلمانی در مناطق تحت کنترل داعش به دنیا آمده اند بیش از موارد یاد شده است هست. شروتر به آینده این کودکان اشاره می کند. کودکانی که شاید در جریان زندگی در مناطق تحت کنترل داعش روی به افراطگرایی آورده و دچار آسیب های روانی شده است اند. کودکانی که بازپروری آن ها جهت مسئولان آلمانی به چالش تبدیل شده است هست.

اینکه دولت آلمان چه مسئولیتی در قبال این کودکان دارد و انتقال این کودکان به آلمان از منظر امنیتی چه خطراتی می تواند به همراه داشته باشد، از جمله مسائلی است که در محافل امنیتی آلمان مورد بحث قرار دارند.

اواسط اکتبر هانس گئورگ ماسن، مدیر شرکت امنیت داخلی آلمان ضمن اشاره به خطرات ناشی از انتقال این کودکان به آلمان، بر این توصیه تاکید کرد که هرچه این کودکان کم سن و سال تر باشند، بازپروری آن ها سهل تر هست. بر اساس گزارش واشنگتن پست، سال گذشته کار آموزش نظامی کودکان شش ساله نیز در اردوگاه های نظامی داعش شروع شده است بود. این کودکان در سنین “تین ایجری” حتی آمادگی همکاری در حملات انتحاری را دارند.

شکست داعش به معنی آخر یافتن تاثیرات تبلیغات افراطگرایانه و تربیت نسل بعدی افراط گران نیست.

واژه های کلیدی: آلمان | دختران | کودکان | تبلیغات | تبلیغات | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs